Un ano máis, o equipo junior do RC.Celta-Bosco estará entre os doce mellores equipos do estado na súa categoría. Tras a disputa da fase de intersector en Cantabria, as xogadoras dirixidas por Miguel Méndez e Manu Martín alcanzaron unha das dúas prazas que daban acceso á fase final. As celestes finalizaron invictas tras derrotar a Pontumio, Aros León, Luanco e Cortegada.

Celta Caixanova disputará o Campionato de España en Mieres (Asturias) entre o 18 e o 23 de Maio, e terá como compañeiros de viaxe a Mataró, Cajacanarias, Uni Tenerife, Estudantes, Ros Casares, Donosti, Falcón Viaxes, Mann Filter, Isla de Tenerife, Gijón e Portuense.

O sorteo do calendario foi onte e así quedou:

Os doce equipos clasificados nos intersectores repartiranse en catro grupos no que os dous primeiros equipos se meterán en cuartos de final.

GRUPO A:
Equipos: Asefa Estudiantes, CB Uni CajaCanarias e GRH Basket Mar Gijón
CALENDARIO
18/05: Asefa Estudiantes - Uni CajaCanarias / 20:00 h
19/05: Asefa Estudiantes - Basket Mar Gijón / 20:00 h
20/05: Uni CajaCanarias - Basket Mar Gijón / 20:00 h

GRUPO B:
Equipos: Platges de Mataró, Cidade Ros Casares Valencia e Isla Tenerife Nuryana
CALENDARIO
18/05: Platges de Mataró - Cidade Ros Casares / 10:00 h
19/05: Platges de Mataró - Isla Tenerife Nuryana / 10:00 h
20/05: Cidade Ros Casares - Isla Tenerife Nuriana / 10:00 h

GRUPO C:
Equipos: Celta Caixanova, Donostia Basket Neskak e Portuense El Centro Inglés
CALENDARIO
18/05: Celta Caixanova - Donosti Basket Neskak / 12:00 h
19/05: Celta Caixanova - Portuense El Centro Inglés / 12:00 h
20/05: Donosti Basket Neskak - Portuense El Centro Inglés / 12:00 h

GRUPO D:
Equipos: A Caixa de Canarias, Falcón Viaxes e Monte Ducay Olivar
CALENDARIO
18/05: A Caixa de Canarias - Falcón Viaxes / 18:00 h
19/05: A Caixa de Canarias - Monte Ducay Olivar / 18:00 h
20/05: Falcón Viaxes - Monte Ducay Olivar / 18:00 h

FASE FINAL

CUARTOS DE FINAL
21/05: 1º A -2º D (A) / 20:00 h
21/05: 1º B -2º C (B) / 18:00 h
21/05: 1º C -2º B (C) / 16:00 h
21/05: 1º D -2º A (D) / 13:00 h

9º-12º POSTO
21/05: 3º A -3º C (1) / 11:00 h
21/05: 3º B -3º D (2) / 09:00 h

SEMIFINAIS
22/05: Vencedor A - Vencedor B (E) / 18:00 h
22/05: Vencedor C - Vencedor D (F) / 20:00 h

POSTOS 5º-8º
22/05: Perdedor A - Perdedor B (5) / 13:00 h
22/05: Perdedor C - Perdedor D (6) / 16:00 h

POSTOS 9º-12º
22/05: Perdedor 1 - Perdedor 2 / 09:00 h
22/05: Gañador 1 - Gañador 2 / 11:00 h

POSTOS 7º-8º
23/05: Perdedor 5 - Perdedor 6 / 09:00 h / Mieres Sur

POSTOS 5º-6º
23/05: Gañador 5 - Gañador 6 / 11:00 h / Mieres Sur

POSTOS 3º-4º
23/05: Perdedor E - Perdedor F / 10:00 h / Oñón

FINAL
23/05: Gañador E - Gañador F / 12:00 h / Oñón