MEDALLISTASO pasado domingo disputouse no Pavillón Municipal Alvaro Pino de Ponteareas a 4ª proba do Circuíto Babolat-Deportes Carlos Miguel de bádminton na modalidade de dobres. 130 deportistas representando a un total de 15 entidades citáronse en Ponteareas para disputar un centenar de partidos. A proba estivo organizada polo CB Ponteareas xunto ao CB Rachaplumas e contou coa colaboración do Concello de Ponteareas, Babolat e Deportes Carlos Miguel.

Triunfos repartidos nesta cuarta proba de dobres onde destacou o anfitrión con dous oros seguido cun ouro do EDM Salceda e as entidades de Vigo Colexio Rosalía de Castro, CB Cies e CB Rachaplumas.

Este foi o cadro de honra da proba:

Categoría sub-11:

1. - Sofía Álvarez/Samuel Edreira - EDM Salceda/CB Ponteareas
2. - Xosé Manuel García/Hugo Salgueiro - Colexio Rosalía de Castro-Vigo
3. - Antía Carballo/Antón Rama - CB Ponteareas
4. - Axel Cuiñas/Raúl Fernández - EDM de Vigo

Clasificación:
1. - Antía Carballo/Anton Rama - CB Ponteareas 280 puntos
2. - Xosé Manuel García/Hugo Salgueiro - Colexio Rosalía de Castro-Vigo 230 puntos
3. - Sergio Abalde/Áxel Cuiñas - CB Rachaplumas/EDM Vigo con 200 puntos

Categoría sub-13:
1. - Xenxo Outeiro/Pablo Torres - CB Ponteareas
2. - Uxía Fernández/Hugo Domínguez - CB Rachaplumas-Vigo
3. - Daniela Calvo/Marcos González - CB Tui
3. - Alexander Fernández/Mateo Pérez - EDM Salceda

Clasificación:
1. - Xenxo Outeiro/Pablo Torres - CB Ponteareas 500 puntos
2. - Uxía Fernández/Hugo Domínguez - CB Rachaplumas-Vigo 390 puntos
3. - Martín Fernández/Pablo Rodríguez - EDM de Vigo 240 puntos

Categoría sub-17:
1. - David Torres/Alberto Méndez - CB Rachaplumas-Vigo
2. - Ana Belén Salgueiro/Carla Vázquez - CB Rachaplumas/CB Los Sauces
3. - Javier Alava/Boris Bunimov - CB Rachaplumas/CB Los Sauces
4. - Antia Fernández/Rebeca Gómez - CB Rachaplumas-Vigo

Clasificación:
1. - David Torres/Alberto Méndez - CB Rachaplumas-Vigo 410 puntos
2. - Ana Belén Salgueiro/Carla Vázquez - CB Rachaplumas/CB Los Sauces 250 puntos
3. - Antía Fernández/Rebeca Gómez - CB Rachaplumas-Vigo 190 puntos

Categoría Absoluta:
1. - Jesús Gómez/Manuel Pérez - Colexio Rosalía de Castro/CB Cíes
2. - Javier González/Brais Vila - CB Rachaplumas-Vigo
3. - David Torres/Alberto Méndez - CB Rachaplumas-Vigo
4. - Dario Freijo/Jesús de Andrés - CB Cies-Vigo

Clasificación:
1. - Jesús Gómez/Manuel Pérez - Colexio Rosalia de Castro/CB Cíes 330 puntos
1. - Javier González/Brais Vila - CB Rachaplumas-Vigo 330 puntos
3. - David Torres/Alberto Méndez - CB Rachaplumas-Vigo 230 puntos

A próxima proba o 10 de xaneiro de 2016 no Pavillón do Colexio Rosalía de Castro de Vigo.