O CB Thebes&Reale A Estrada e o Club do Mar de San Amaro gañaron o seu primeiro encontro nos play off por 4-3.

O sábado ás 11:00 disputouse no Pavillón Municipal Couto Ferreiro dá Estrada o primeiro partido do play off polo ascenso a división de honra da Liga Nacional de bádminton que enfrontaba ao equipo local o CB Thebes&Reale A Estrada contra o Club Deportivo Bádminton Adra.

A vitoria foi para o conxunto galego por un axustado 4-3 que deixa todo para o partido de volta en Adra (Almería) o próximo 12 de febreiro. Este foi o resultado parcial do encontro:

Dobres Mixtos: Lucia Tavera/Rafael Vázquez - Mª Isabel Maldonado/Javier Sánchez 17-21 e 19-21
Dobres Feminino: Alba Vilas/Ana Reino - Nuria Rodríguez/Mª Isabel Maldonado 21-18 e 21-14
Dobres Masculino: Pablo Carollo/Diego Otero - Jason Marshall/Miguel Fernández 17-21, 21-17 e 11-21
Individual Feminino nº 2: Lucia Tavera - Bethan Jane Higginson 21-13 e 21-15
Individual Masculino nº 2: Diego Otero - Jason Marshall 10-21 e 13-21
Individual Feminino nº 1: Ana Reino - Nuria Rodríguez 21-6 e 21-7
Individual Masculino nº 1: Rafael Vázquez - Javier Sánchez 21-15 e 21-12

Polo seu lado o Club do Mar de San Amaro dá Coruña a desprazouse a Almería para disputar co conxunto local o play off pola permanencia en primeira división nacional. Ás 17:00 h. do sábado no Pavillón Municipal José A. Segura o Club do Mar a enfronto ao CB Almería e logro unha importante vitoria por 4 a 3 que debe referendar o próximo domingo día 13 de febreiro ante a súa afección. Este foi o resultado parcial do encontro:

Dobres mixtos: Andrea Gutiérrez/David Aboal - Irene Segura/Alberto Fernández 22-20, 17-21 e 21-15
Dobres feminino: Andrea Gutiérrez/María Corral - Esther Montero/Belen Peña 19-21, 21-16 e 21-14
Dobres masculino: Juan Amaro/Gonzalo Poncela - Alberto Fernández/Fernando Carillo 21-17, 22-24 e 19-21
Individual feminino nº 2: Maria Corral - Esther Montero 21-16, 16-21 e 21-18
Individual masculino nº 2: David Aboal - Francisco Javier Cardador 11-21 e 16-21
Individual feminino nº 1: -- -- - - Irene Segura 0-21 e 0-21
Individual masculino nº 1: Juan Amaro - Fernando Carillo 23-21, 15-21 e 21-16

Tres xogadores do CB Thebes&Reale A Estrada, Pablo Sanmartín, Alejandro Nogueira e Xoel Liñares participaron esta fin de semana nunha concentración da selección nacional sub-15 en Madrid.

Do 27 ao 30 de xaneiro de 2011, tres xogadores galegos pertencentes ao CB Thebes&Reale A Estrada estiveron concentrados no CARD de Madrid para participar na concentración da selección nacional sub-15 dirixida por Arturo Ruiz seleccionador nacional e Anders Thomsen. Os xogadores galegos convocandos foron Pablo Sanmartin, Xoel Liñares e Alejandro Nogueira xunto con 23 xogadores do resto de España.

O obxectivo desta concentración foi ver o estado dos xogadores e preparar a listade e xogadores que participasen no mes de abril no internacional de Bélxica sub-15 con 8 deportistas.

O sábado celebrouse na pista vermella a segunda xornada do campionato escolar de bádminton zonal de Vigo.

O sábado de 10 a 12 h. disputouse na pista vermella do IMD dás Travesas a segunda xornada do Campionato Escolar de Bádminton organizado polo Servizo Provincial de Deportes de Pontevedra de la Secretaria Xeral para ou Deporte e o Club Bádminton Rachaplumas e que conta coa colaboración da Concellería de Deportes do Concello de Vigo, o Instituto Municipal dous Deportes de Vigo e a Federación Galega de bádminton.

Este sábado competiron as categoría Infantil e Alevín e un total de 70 deportistas representando as entidades de Vigo: Colexio Carmelitas, Colexio Monterrey, Colexio Martín Codax, Colexio Apóstol Santiago, IES de Cotobade, IES de Teis, EDM de Vigo e CB Rachaplumas.

Despois de dúas xornadas os lideres das categorías son:

Alevin Masculino: David Torres e Alberte Méndez do EDM de Vigo.
Alevin Feminino: Rebeca Gómez del Colegio Monterrey e Catalina Pernas do Colexio Carmelitas.
Infantil Masculino: Alejandro Rivadulla do CB Rachaplumas e Eliseo Pérez do IES de Teis
Infantil Feminino: Carla Mouriño e Laura Valverde do CB Rachaplumas.
A próxima xornada será o 12 de febreiro para as categorías Benjamín e Cadete.