badmintonxaneiro2011O CB As Neves finalizou a primeira fase da de división de honra de bádminton cunha nova derrota ante Ibiza BC por 2-5. O sábado 22 de xaneiro de 2011 o CB As Neves disputou en Pavillón Municipal e Arbo o seu último partido de Liga Nacional división de Honra de Bádminton fase regular ante o Ibiza BC que a saldo cunha nova derrota por 2 -5.

As vitorias do cadro galego lográronas Angela Soto e Pablo Méndez. O combinado galego estivo composto para esta xornada por Nerea Alvés, Leticia Rodríguez, Angela Soto, Bruno Moldes, Pablo Méndez e David Durán.

A clasificación final do grupo A da fase regular quedou:

1. - CB Soderinsa-Rinconada con 27 puntos
2. - CB Torrejón Saglas Paracuellos con 27 puntos
3. - CB Viraventos - Granada con 15 puntos
4. - Ibiza BC con 12 puntos
5. - CB Xátiva Valencia Terra i Mar con 9 puntos
6. - CB As Neves con 0 puntos.

Despois desta fase o CB As Neves queda abocado a disputar o play off pola permanencia que disputase o 19 de febreiro e 5 de marzo de 2011 ante o perdedor do encontro CB Benalmadena - CB Xátiva Valencia Terra i Mar

O CB Thebes&reale A Estrada domina a categoría sub-17 da 9ª proba do circuíto nacional sub-13 e sub-17 de As Neves -VI trofeo vina de As Neves ao copar os cinco títulos.

O sábado e domingo celebrouse no Pavillón Municipal de As Neves a 9ª proba do Circuíto Nacional sub-13 e sub-17 -VI Trofeo Vila dAs Neves organizado polo CB As Neves, Federación Española e Galega de Bádminton e Consello Superior de Deportes e que contou coa colaboración do Concello dAs Neves, Secretaria Xeral Para ou Deporte, Deputación de Pontevedra, Deporte Galego, Galicia Calidade, Forxados Hnos. Durán SL, Adegas Coto Redondo SL, Maquinaria Lano SL e Victor.

Un total de 100 xogadores tomasen parte nesta proba representando os clubs:

Andalucía: CB Almería
Madrid: AD Regueiro Tejada de Tres Cantos, CB Fuenlabrada, CB Gredos de San Diego e CB Torrejón-Saglas,
País Vasco: CB Aldapeta de San Sebastián.
A Rioja: CB Lardero
Baleares: Ibiza BC
Asturias: CB Astures de Gijón e CB Vegadeo.
Galicia: Club do Mar de San Amaro de A Coruña, CB Thebes&Reale A Estrada, CB Rachaplumas de Vigo, Club Athlos de Ourense, CB Cedeira, CB Los Sauces de Pontevedra e o anfitrión o CB As Neves.

A categoría sub-17 foi dominada polos clubs galegos e máis concretamente por o CB Thebes&Reale A Estrada que logrou os cinco títulos en xogo, Pablo Sanmartin logrou o individual masculino e o dobres masculino con Xoel Liñares e o mesmo fixo a súa compañeira Ana Reino que logro o individual feminino e o dobres con Nerea Gestoso, por último o mixtos foi para José Manuel Padin que formaba parella coa xogadora do Club do Mar de San Amaro de A Coruña Andrea Fernández.

Na categoría sub-13 os títulos foron para o País Vasco e Asturias.

Este foi o cadro de honra da proba:

Categoría sub-13:
IM: 1. - Marcos Cosio (CB Vegadeo-Asturias), 2. - Alvaro Vázquez (Regueiro Tejada-Madrid), 3. - Miguel Abarbado (Club Athlos-Ourense).
IF: 1. - Miren Azcue (CB Aldapeta-País Vasco), 2. - María Martínez (CB Aldapeta-País Vasco), 3. - María Alvarez (CB As Neves).
DM: 1. - Iker Beracoechea/Diego Tejada (CB Aldapeta-País Vasco), 2. - Ignacio Mayoral/Alvar Vázquez (Regueiro Tejada-Madrid), 3. - Moisés Casas/Daniel Duque (CB As Neves) e Martin Abarbado/Sergio Vidal (Club Athlos-Ourense).
DF: 1. - Miren Azcue/Natalia Rodríguez (Aldapeta/Regueiro Tejada), 2. - Alba Cantón/Laura Santos (Vegadeo-Asturias).
DMX: 1,. Laura Santos/Marcos Cosio (CB Vegadeo-Asturias), 2. - Maria Castro/Juan Manuel Gómez (Club do Mar-A Coruña), 3. - Ana Carolina Soto/Carlos Casal (CB As Neves).

Categoría sub-17:
IM: 1. -Pablo Sanmartin (CB A Estrada), 2. - Manuel Vázquez (Regueiro Tejada-Madrid), 3. - José Manuel Padin (CB A Estrada).
IF: 1. - Ana Reino (CB A Estrada), 2. - Silvia Redondo (Ibiza BC-Baleares), 3. - Nerea Gestoso (CB A Estrada).
DM: 1. - Pablo Sanmartin/Xoel Liñares (CB A Estrada), 2. - Marcos Contero/Manuel Vázquez (Regueiro Tejada-Madrid), 3. - Brais Alvés/José Manuel Pintos (CB As Neves).
DF: 1. - Ana Reino/Nerea Gestoso (CB A Estrada), 2. - Jana Gómez/Esther Montero (Fuenlabrada/Almería), 3. - Maria Alonso/Alba Branco (CB As Neves) e Sara Ezquerro/Sara Galicia (Club Athlos-Ourense).
DMX: Andrea Gutiérrez/José Manuel Padin (Club do Mar-CB A Estrada), 2. - Maria González/Javier González (CB Los Sauces-Pontevedra), 3. - Nerea López/Francisco Pais (CB A Estrada) e Sara Ezquerro/Gabriel Vidal (Club Athlos).