375cb rachaplumasoctubre2010O domingo 17 de outubro arrancou a Liga Galega de Clubs 2010-2011 de bádminton no Pavillón Municipal de As Neves. Nesta primeira xornada o CB As Neves, actual campión masculino e feminino, lidera as dúas clasificacións e presenta a súa candidatura ao título en segunda división os primeiros lideres son CB Thebes&Reale A Estrada "B" en rapaces e Club Athlos en rapazas.

Estes foron os resultados da xornada:

Categoría Absoluta Masculina -1ª División:
Club do Mar "B" - CB Thebes&Reale A Estrada "A" 1 - 4
Club do Mar "A" - CB Troula 5 - 0
CB As Neves "A" - Independente RSL BC 5 - 0
CB Thebes&Reale A Estrada "A" - Club do Mar "A" 3 - 2
CB Troula - CB As Neves "A" 0 - 5
Independente RSL BC - Club do Mar "B" 1 - 4

Clasificación despois desta xornada:
1. - Club Bádminton As Neves ""A"" - As Neves 14 puntos
2. - CB Thebes&Reale A Estrada "A" - A Estrada 11 puntos
3. - Club do Mar de San Amaro "A" - A Coruña 10 puntos
4. - Club do Mar de San B Amaro "B" - A Coruña 8 puntos
5. - Independente-RSL BC - Ourense 3 puntos
6. - Club Bádminton Troula - Lugo 2 puntos

Categoría Absoluta Masculina -2ª División:
Club Athlos - CB As Neves "B" 3 - 2
CB Rachaplumas - CB Thebes&Reale A Estrada "C" 1 - 4
Universidade Laboral - CB Thebes&Reale A Estada "B" 1 - 4
CB As Neves "B" - CB Rachaplumas 5 - 0
CB Thebes&Reale A Estrada "C" - Universidade Laboral 0 - 5
CB Thebes&Reale A Estrada "B" - Club Athlos 4 - 1

Clasificación despois desta xornada:
1. - CB Thies&Reale A Estrada "B" - A Estrada 12 puntos
2. - Club Bádminton As Neves "B" - As Neves 10 puntos
3. - Club Universidade Laboral - Ourense 9 puntos
4. - CB Thebes&Reale A Estada "C" - A Estrada 7 puntos
5. - Club Polideportivo Athlos - Ourense 7 puntos
6. - Club Bádminton Rachaplumas - Vigo 3 puntos

Categoría Absoluta Feminina -1ª División:
Club do Mar - CB As Neves "A" 2 - 3
CB As Neves "A" - CB Thebes&Reale A Estrada 3 - 2

Clasificación despois desta xornada:
1. - Club Bádminton As Neves ""A"" - As Neves 10 puntos
2. - CB Thebes&Reale A Estrada - A Estrada 3 puntos
3. - Club do Mar de San Amaro - A Coruña 3 puntos

Categoría Absoluta Feminina -2ª División:
CB As Neves "B" - Club Athlos 3 - 2
Club Athlos - CB Rachaplumas 5 - 0
Clasificación despois desta xornada:
1. - Club Polideportivo Athlos - Ourense 10 puntos
2. - Club Bádminton As Neves "B" - As Neves 5 puntos
3. - Club Bádminton Rachaplumas - Vigo 1 punto


Categoría sub-15: club do mar e CB Thebes&Reale A Estrada "A" en masculino e club athlos en feminino primeiros líderes

Liga sub-15

En categoría masculina o CB Thebes&Reale A Estrada ""A"" e Club do Mar de San Amaro dá Coruña mostráronse intratables nesta primeira xornada. En rapazas o Club Athlos de Ourense presenta a súa candidatura ao título con triunfo importante ante o CB As Neves.


Categoría sub-15 Masculina:
CB Thebes&Reale A Estrada "B" - Club do Mar 0 - 5
CB Thebes&Reale A Estrada "A" - Club Athlos 5 - 0

Clasificación despois desta xornada:
1. - CB Thebes&Reale A Estrada "A" - A Estrada 7 puntos
2. - Club do Mar de San Amaro - A Coruña 7 puntos
3. - CB Thebes&Reale A Estrada "B" - A Estrada 1 punto
4. - Club Polideportivo Athlos - Ourense 1 punto
5. - Club Bádminton Rachaplumas - Vigo 0 puntos

Categoria sub-15 Feminina:
Club do Mar - CB Rachaplumas 0 - 5
CB Athlos - CB Thebes&Reale A Estrada 5 - 0
CB As Neves - Club Athlos 1 - 4
CB Thebes&Reale A Estrada - Club do Mar 0 - 5

Clasificación despois desta xornada:
1. - Club Polideportigo Athlos - Ourense 13 puntos
2. - Club do Mar de San Amaro - A Coruña 8 puntos
3. - Club Bádminton Rachaplumas - Vigo 7 puntos
4. - Club Bádminton As Neves - As Neves 2 puntos
5. - CB Thebes&Reale A Estrada - A Estrada 2 puntos

A próxima xornada celébrase o domingo 24 de outubro en Ourense.