O domingo 17 de outubro arranca a Liga Galega de Clubs de bádminton no Pavillón Municipal de As Neves. A liga galega de presenta edición componse por:
Categoría absoluta masculina:
- 1ª división con 6 equipos: CB As Neves"A", CB Thebes&Reale A Estrada ""A"," Club do Mar de San Amaro "A" e "B" de A Coruña, Independente RSl BC de Ourense e CB Troula de Lugo
- 2ª división con 6 equipos: CB Thebes&Reale "B" e "C", CB As Neves"B", Club Athlos de Ourense, Club Universidade Laboral de Ourense e CB Rachaplumas de Vigo.
Categoría absoluta feminina:
- 1ª división con tres equipos: Club do Mar de San Amaro de A Coruña, CB As Neves""A"" e CB Thebes&Reale A Estrada.
- 2ª división con tres equipos: CB As Neves"B", Club Athlos de Ourense e CB Rachaplumas de Vigo.
Categoría sub-15:
- Masculina con cinco equipos: CB Thebes&Reale A Estrada ""A"" e "B", CB Rachaplumas de Vigo, Club Athlos de Ourense e Club do Mar de San Amaro de A Coruña.
- Feminina con cinco equipos: CB Thebes&Reale A Estrada, CB As Neves, CB Rachaplumas de Vigo, Club Athlos de Ourense e Club do Mar de San Amaro de A Coruña.
A competición vaise desenvolver en tres xornadas: a primeira o 17 de outubro de 2010 en As Neves, a segunda o 24 de outubro en Ourense e a terceira e última o 30 de outubro en A Coruña.
O CB As Neves é o máximo favorito na categoría absoluta e defende o título logrado a pasada edición mentres na categoría sub-15, o máximo favorito e defensor do título é o CB Thebes&Reale A Estrada. A presente edición preséntase de alto nivel se temos en conta que Galicia conta con tres equipos en Liga Nacional, o CB As Neves en división de honra e o CB Thebes&Reale A Estrada e Club do Mar de San Amaro en primeira nacional.
A primeira xornada vaise compoñer dun total de 22 encontros e un total de 110 partidos que se van disputar o domingo en horario de 10 a 19 horas. Este é o calendario da xornada do domingo en As Neves:
- De 10 a 13:00 h.
Primeira división masculina:
Club do Mar "B" - CB Thebes&Reale A Estrada "A"
Club do Mar "A" - CB Troula
CB As Neves"A" - Independente RSL BC
Segunda división masculina:
Club Athlos - CB As Neves"B"
CB Rachaplumas - CB Thebes&Reale A Estrada "C"
Universidade Laboral - CB Thebes&Reale A Estrada "B"
Primeira división feminina:
Club do Mar - CB As Neves"A"
Segunda División Feminina:
CB As Neves"B" - Club Athlos
- De 13 a 16:00 h.
Primeira División Masculina:
CB Thebes&Reale A Estrada "A" - Club do Mar "A"
CB Troula - CB As Neves"A"
Independente RSL BC - Club do Mar "B"
Segunda División Masculina:
CB As Neves"B" - CB Rachaplumas
CB Thebes&Reale A Estrada "C" - Universidade Laboral
CB Thebes&Reale A Estrada "B" - Club Athlos
Categoría sub-15 feminina:
Club do Mar - CB Rachaplumas
Club Athlos - CB Thebes&Reale A Estrada
- De 16 a 19:00 h.
Primeira división feminina:
CB As Neves"A" - CB Thebes&Reale A Estrada
Segunda división feminina:
Club Athlos - CB Rachaplumas
Categoría sub-15 feminina:
CB As Neves- Club Athlos
CB Thebes&Reale A Estrada - Club do Mar
Categoría sub-15 Masculina:
CB Thebes&Reale A Estrada "B" - Club do Mar
CB Thebes&Reale A Estrada "A" - Club Athlos